تلفن تماس 989127615507+

ایمیل info@yasnagroup.ir

محتوا! درباره محتوا که این روزها اصطلاحش را بسیار شنیده‌اید چه می‌دانید؟ چرا محتوا برای سایت، اپلیکیشن، رسانه‌های اجتماعی و … شما مهم است؟ استراتژی و مدیریت تولید محتوا چیست؟ برای توضیح محتوا، مفاهیم آن و لزوم به کارگیری نیاز به نوشتن و خواندن چندین مقاله است، اما بدانید که یکی از نیازهای کسب‌وکارهای امروزه در بستر دیجیتال نیاز آن‌ها به محتوا است. محتوا انواع متفاوتی دارد که شما براساس اهداف، نیازها و بودجه خود آن‌ها را انتخاب کرده و براساس اهداف تجارت‌تان استراتژی را طراحی کرده و سپس مدیریت تولید و نشر آن را انجام می‌دهید. در این مسیر اگر نسبت به نیازها و اهداف خود مطلع نباشید، در تولید محتوا، استراتژی و مدیریت آن دور خود می‌چرخید. گروه یسنا با داشتن تیمی با تجربه در زمینه مدیریت، طراحی استراتژی و تولید محتوا به شما در این زمینه کمک می‌کند تا براساس تجارت و اهداف خود محتوای خود را تهیه کنید.

همانطور که در بالا گفتیم، محتوا انواع متفاوتی دارد که تولید هر کدام نیازمند داشتن فردی با تخصص، علاقه و تجربه کافی است. در زیر به انواع محتوا اشاره می‌کنیم که البته گروه یسنا آماده انجام پروژه‌هایی در این زمینه‌هاست.

محتوای متنی

محتوای متنی یکی از معمول‌ترین و ملزوم‌ترین محتوایی است که شما باید در وب‌سایت، اپلیکیشن، رسانه‌های اجتماعی و … استفاده کنید.

محتوای تصویری

محتوای تصویری یا همان عکس، یکی دیگر از انواع محتواست. استفاده از محتوای تصویری وابسته به نوع فعالیت شما دارد، به طور مثال اگر محصولی را می‌فروشید، عکس محصول محتوای تصویری سایت، اپلیکیشن و … است. البته هر تصویری که شما استفاده می‌کنید به عنوان محتوای تصویری شناخته می‌شود.

محتوای ویدیویی

یکی از پر بازدیدترین محتواهای اینترنتی ویدیو است. براساس هدف‌تان، سناریو ساخت ویدیو نوشته شده و ساخته می‌شود. محتوای ویدیویی می‌تواند، توضیحی درباره عملکرد کاری شما، آگهی تبلیغاتی و هر چیز دیگری که مخاطب را جذب کند البته براساس نیاز و اهداف شما، باشد.

محتوای صوتی

یکی از موثرترین روش‌های تاثیرگذاری، استفاده از محتوای صوتی است. شنونده‌های محتوای صوتی که این روزها به آن پادکست می‌گویند، به عنوان مشتریان بالقوه شناخته می‌شوند، زیرا افراد کمی محتواهای صوتی را گوش می‌دهند و در صورت شنونده بودن، حتما مشتری بالقوه شما به حساب می‌آیند. البته باید دقت کنید که کیفیت پادکست‌های تولیدی رابطه مستقیم در برقراری ارتباط مشتری با کسب‌وکار شما دارد.

انیمیشن

انیمیشن نیز یکی دیگر از محتواهایی است که شما می‌توانید براساس اهداف‌تان از آن استفاده کنید. ساخت انیمیشن کار دشواری است و نیاز به تخصص، تجربه و خلاقیت دارد.

موشن گرافیک

طراحی گرافیک حرکتی که به آن موشن گرافیک یا گرافیک متحرک هم گفته می‌شود، در واقع زیر مجموعه طراحی گرافیک است که در محیط فیلم‌سازی و … با استفاده از انیمیشن و تکنیک‌های سینمایی ساخته می‌شود. این روزها موشن گرافیک طرفدارهای زیادی پیدا کرده و می‌توان موشن گرافیک‌هایی براساس هدف‌های مشخص شده طراحی و به کار برد.

اینفوگرافیک

به نمایش داده‌ها و اطلاعات با استفاده از چند نمودار و اشکال مختلف در قالب تصویر، اینفوگرافیک گفته می‌شود. اینفوگرافیک این روزها به عنوان یک محتوای کامل در نظر گرفته شده و استفاده می‌شود.